28 września 2024
trybunna-logo

Puchar CONCACAF: Meksyk i USA w finale

Meksykanie potrzebowali 120 minut, by awansować do finału turnieju o Złoty Puchar CONCACAF. Ostatecznie pokonali po dogrywce Haiti 1:0 i puchar zagrają z broniącą trofeum ekipą USA.

Faworytem meczu Meksyk – Haiti był zespół trenera Gerardo Martino, ale rywale stawili mu nadspodziewanie twardy opór, chociaż przez 120 minut gry oddali tylko jeden celny strzał. Bronili się jednak na tyle skutecznie, że po 90 minutach remisowali 0:0.

W dogrywce Haitańczyków jednak szczęście opuściło. W 3. minucie dodatkowego czasu gry Meksykanie wywalczyli rzut karny. W rolę wykonawcy wcielił się poszkodowany Raul Jimenez, który zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Tym samym w finale Złotego Pucharu CONCACAF zmierzą się siedmiokrotni triumfatorzy tych rozgrywek Meksykanie, a ich przeciwnikami będzie ekipa USA, która ma na koncie sześć triumfów. Amerykanie w 1/2 finału pokonali Jamajkę 3:1.