Stop agresji
Marek Balt skomentował napaść na Magdalenę Ogórek:
Wypowiadam się jako osoba, która wielokrotnie była obiektem ataków. W Internecie pisano: „idziemy po ciebie”; pod moim domem pijani działacze jednej z partii po godzinie 22 wykrzykiwali różnego rodzaju obrzydliwe hasła. Moja rodzina i ja doświadczyliśmy aktów agresji. Bardzo współczuję Pani Ogórek, współczuję wszystkim ludziom, którzy są ofiarami tego typu aktów agresji.
Atmosfera w polityce i w Sejmie jest bardzo wysoka. Przemoc niczego nie rozwiązuje, a to co demokrację różni od anarchii to przemoc. Osobiście boję się narastanie spierali agresji i wszyscy powinni potępić tego typu działania. Nie przerzucajmy się odpowiedzialnością, ale w poszczególnych środowiskach powinniśmy tonować atmosferę. W SLD nie tolerujemy tego typu zachowań, jeżeli ktoś by wziął w czymś takim udział zostałby usunięty z partii.
Polska, o jakiej marzymy
Piotr Ikonowicz chyba nie gustuje w nowych mediach. Na Facebooku wymierzył prztyczek w nos Wirtualnej Polsce.
Oto spis tytułów najważniejszych wiadomości zamieszczonych na portalu „Wirtualna Polska”, powinno być „Polska Odmóżdżona”
Mocne słowa Tuska. „Perfidna i groźna forma przemocy”
Nowe fakty ws. ataku na Magdalenę Ogórek
Europoseł bije na alarm ws. Polski
Seks w Watykanie. Gazeta opisuje sprawę
Pijany traktorzysta zdemolował dom
Śnieg spadł z mostu. „Popękane szyby aut”
Rozjuszony dzik zaatakował w lesie. Ranni
Atak na Ogórek. Polityk PiS wyszedł z propozycją
Zaginęła 27-latka. Apel rodziny
Mord pod Gdańskiem. Atak nożem
Wzięli autostopowicza. Pożałowali
Australia. Celowo zatopili całe miasto
Chcą „włożyć kij w szprychy PiS”. Jest plan
Miller skomentował atak na Ogórek
Incydent przed TVP. „Zawodowy prowokator”
Szczególne okrucieństwo w Łodzi
Ze szpitali zniknęło 15 tys. łóżek
Dramat rodziny P. Szczęsnego. Pomyłka służb
Grupa kobiet rozbita. Zamknięto agencje
Pięć godzin ratowano samicę żubra
Kapitalizm 2018
Plusy i minusy zbadał Tymoteusz Kochan na Facebooku:
– totalna ch**za zmierzającego do zagazowania nas i zagłodzenia na starość kapitalizmu jest już tak oczywista, że praktycznie każda partia polityczna musi przyciągać elektorat obietnicami socjalistycznymi, czyt.: socjalem i świadczeniami społecznymi, gwarancją państwowych emerytur, darmowym transportem i kontrolą państwa nad prawie wszystkimi kluczowymi sektorami (energetyka, płace, komunikacja)…
Negatyw I:
– zaczadzeni kapitalizmem i ideologią rynkową właściciele i reprezentujący ich interesy politycy za jedyne sposoby uzyskiwania funduszy na ten ewentualny socjal uznają neoliberalne rozregulowywanie rynku i utrzymywanie niskich podatków dla kapitału i najbogatszych, plus robienie z kraju jednej wielkiej strefy ekonomicznej czyt. robienie sobie dobrze. Sprzedają to oczywiście pod hasłami „zgody narodowej” i „wspólnego interesu wszystkich Polaków”: i wielmożnych kulczyków i zarabiających najniższą krajową.
Negatyw II:
– podobnie zaczadzeni wiarą w american dream ludzie pracy nie chcą „upiora” socjalizmu i w myśl patriotycznego, i wdrukowanego w mózgi hasła przeczzzkomunom, chcą mieć socjalistyczny kapitalizm neoliberalny, z ciągłymi szansami na dostanie się do kręgu Świętych Najbogatszych i milionerów…
Więc nie mają tak do końca pewności, czy chcą przeżyć i przetrwać w relatywnym i solidarnym dobrobycie z socjalizmem aż do późnej starości, czy nie lepiej rzucić to wszystko i dorzucać opon do pieca, wychwalać wolny rynek i modlić się o pierwszy milion przed somsiadem, którego śmierć od smogu nigdy nie jest przecież jakoś szczególnie bolesna.